Planet Stop Log

Bir ekipmanı izole etmeniz mi gerekiyor? Tesisin bütün bir bölümünü kapatmanız mı gerekiyor? Yoksa su seviyesini ve/veya akış hızını kontrol etmeniz mi gerekiyor?

Penstock gibi basit bir şey tüm bunları sizin için yapacak! Son derece deneyimli üretim ekibimiz, kendi fabrikamızda sizler için en kaliteli malzemelerle Penstock üretmektedir!

Müşterinin ihtiyacına göre birçok ebat ve malzemede penstock imalatı yapmaktayız.

Akış Kontrolü

Kanallardaki akış, evsel ve endüstriyel atık su arıtma tesislerinde, içme suyu arıtma tesislerinde ve enerji santrallerinde penstocklar tarafından kontrol edilir.

PlanetTEK kanal pentockları, yumuşak çelikten veya paslanmaz çelikten üretilir ve atık sudan kaynaklanan korozyona karşı dayanıklıdır. Düzdürler ve sürgülü raylarda çalışırlar. Su sızdırmazlığı “P” ve “çift dudaklı” contalar ile sağlanmaktadır. Tahmini olarak 0,4 litre/dak/m olan çok küçük bir sızıntı oranı ile çalışırlar.

Savak Kapakları

Savak kapıları, atık su ve su arıtma tesislerinde, enerji santrallerinde ise tankların giriş ve çıkışlarında gerektiğinde su girişini yalıtmak amacıyla kullanılmaktadır.

PlanetTEK savak kapıları, yumuşak çelikten veya paslanmaz çelikten üretilir ve atık sudan kaynaklanan korozyona karşı dayanıklıdır. Düzdürler ve sürgülü raylarda çalışırlar. Su geçirmezlik “P” ve “çift dudaklı” contalarla sağlanmaktadır. Tahmini olarak 0,4 litre/dak/m olan çok küçük bir sızıntı oranı ile çalışırlar.

Ancak basınç tarafları ve hızının kaçak oranını belirlemede en önemli etki olduğu unutulmamalıdır.

Stoplog’lar

Stoplog’lar, kanallardaki akışı kontrol etmek için belediye ve endüstriyel atık su arıtma tesislerinde, içme suyu arıtma tesislerinde, enerji santrallerinde ve su alma yapılarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

PlanetTEK sloplogları yumuşak çelikten veya paslanmaz çelikten üretilir ve atık suya dayanıklıdır. Stoplog’ların kapısı tek parça olarak üretilebileceği gibi, istenilen kapı yüksekliğine ulaşmak için birkaç parçadan da üretilebilir. Bu tür bir uygulama, kanallardaki akışı kontrol etmek için daha esnek bir kullanım sağlar. Su sızdırmazlığı “P” ve “çift dudaklı” contalar ile sağlanmaktadır.