En Küçük Karbon Ayak İzi ve En Az Enerji Tüketimi Bir Arada!

Esin Kaynağı Doğa
PlanetDISK® sisteminin en önemli özelliği, tasarımının karmaşıklıktan uzak, doğal ve basit oluşudur. Bu da işletme ve bakım kolaylığı sağlamaktadır.

Enerji Tasarrufu
Dönen Biyolojik Disk sisteminde %80’a varan bir enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Biyodisk, bilinen bütün teknolojiler arasında en az enerji tüketen atıksu arıtma sistemidir. Bir PlanetDISK® tesisinde ortalama kişi başı aylık enerji maliyeti 0,08$’dan azdır.

Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Düşük enerji ihtiyacından dolayı sistem güneş ya da rüzgar enerjisiyle kolaylıkla çalıştırılabilir.

Koku Yok Ses Yok
Kokusuz ve gürültüsüz mekanik düzen. 0.37 kW enerji gerektiren ve dakikada 3 devir dönen bir düzenek neredeyse sessiz çalışmaktadır. Bakterilere  derinlemesine nüfuz eden bol oksijenle çalışan biyodisk sisteminde hava dışarı üflenmemektedir. Sistemin kokusuz olmasının sırrı budur.

Değişken Yüklere Uygun
İstikrarlı, güvenilir biyolojik arıtma süreci. %250’ye kadar olan ani hidrolik ve organik yükleme değişiklikleri bile arıtma performansını olumsuz etkilemeyecektir. Köylerde ya da gri su gibi bakteri seviyesi düşük olan yerlerde bile sistem performansı mükemmeldir.

Azot ve Fosfor Giderimi
Biyodisk sisteminde azot ve fosfor giderimi de Avrupa standartlarında sağlanabilmektedir.

Suyun Yeniden Kullanımı
Arıtılan su ileri filtrasyon yöntemi ve dezenfeksiyon sonucunda sulama, araç yıkama amaçlı ve tuvalet klozetlerinde vs. kullanılabilir.

Kolay Bakım
Düşük bakım maliyeti. Disklerin yüzeyinde tamamen doğal olarak oluşan biyolojik çamura, Aktif Çamur sisteminde olduğu gibi sürekli gözetim ve müdahale gerekmemektedir. 5000 kişi kapasiteli bir tesiste haftalık bakım süresi 1- 2 saat arasındadır.

Uzun Ömür
PlanetDISK® üniteleri korozyondan asla etkilenmeyecek fiberglas, PE, yüksek yoğunluklu polipropilen (HDPP), galvaniz kaplama ve paslanmaz gibi üstün özellikli malzemelerden imal edilmiştir. Evrensel biyodisk tasarım kurallarına göre boyutlandırılmış ve şekillendirilmiştir. Üstün tasarımı sayesinde PlanetDISK® dünya markaları arasında en az enerji tüketenler arasında yer almaktadır.

Proje Onay Dosyası
Proje Onay Dosyası (POD), Çevre Bakanlığı ve yerel idareler tarafından talep edilir. İskan izni için gereklidir. PlanetTEK A.Ş., Büro Tescil Belgeli, POD hazırlama yetkisine sahip bir Çevre Teknoloji firmasıdır. PlanetTEK projelerinin önemli bir bölümü çevre/deşarj izni sahibidir.

7/24 Teknik Hizmet
Dünya çapında yedek parça ve bakım hizmeti.