21. yüzyılın en önemli sorunu; tükenmekte olan doğal kaynaklar, su ve hızla kirlenen çevredir. 2004 yılında, gelecek nesilleri tehdit eden çevre sorunları karşısında topluma hizmet edebilme, bir şeyleri değiştirebilme fırsatını gördüm ve PlanetTEK firmasını kurdum.

Ben doğduğumda, 1960 yılında dünyanın nüfusu 4 milyarın altındaydı. Şimdi ise 7 milyar! 2050 yılında nüfus 9 milyarı geçecek. Üretim açısından dünya ekonomisi 1950’de 4 trilyon € hacminde iken bu rakam şimdi 50 trilyon €’nun üzerindedir. 12 kattan fazla olan bu artışa dünyanın çevre ve doğal kaynaklarla ödediği bedel çok büyüktür. Bu gidişle çocuklarımıza ve torunlarımıza en mükemmel teknoloji ürünleri akıllı telefonlar ve sürücüsü olmayan otomobiller bırakacağız belki ama içecek suyu, teneffüs edecek havası, temiz akarsuları olmayan bir dünya için torunlarımız bize teşekkür eder mi acaba?

Hürriyet Necdet Aydoğan

Hürriyet Necdet Aydoğan

Doğal kaynakların en değerlisi olan suyu korumak, atıksuları arıtarak tekrar kullanabilmek için Avrupa, ABD ve Kanada’da yaygın olan ancak ülkemizde bilinmeyen biyodisk teknolojisiyle paket biyolojik arıtma sistemlerinin %100 yerli imalatını yapmaya karar verdim. Bu teknoloji %90’a yakın daha az enerji sarf ediyor, az yer kaplıyordu. Koku ve gürültüsü yoktu. Bakımı kolaydı.

Ülkemizde ve Dünyada Atıksu Arıtma sistemlerinin çalıştırılmasının önündeki engelleri kaldıran mükemmel bir teknolojinin ürünü PlanetDISK® işte böyle doğdu!

Firmamızın ismini TEK GEZEGEN anlamına gelen PlanetTEK koydum.

Yaşayabileceğimiz tek yer olan Gezegenimizde temiz su kaynakları o kadar hızlı tüketiliyor ve kirletiliyor ki; “Bir gün her şey sudan ucuz olacak”®, sloganımız oldu.

Geçen zaman içerisinde özel sektörde ve kamuda onlarca başarılı projeyi gerçekleştiren PlanetDISK® Dönen Biyolojik Disk Sistemi, evsel nitelikli ve biyolojik olarak arıtılabilen endüstriyel atıksu arıtılması, suyun yeniden kullanımı ve biyodisk teknolojisi konularında akla gelen ilk isim ve “marka” olmuş, taklitlerinin esin kaynağı haline gelmiştir.

Yaşanabilecek bir Dünya için sürdürülebilir atıksu arıtma teknolojilerine gereksinim bulunmaktadır. Arıtma sistemlerinin başarısı, işletmesinin zor olmamasına ve düşük enerji tüketimine sahip olmasına bağlıdır. İşte biz, PlanetTEK A.Ş. olarak, 2004 yılından bu yana, PlanetDISK® sayesinde, tam da bunu sunuyoruz sizlere!!!

Yaptıklarımızla gurur duyuyoruz, yapacaklarımızın heyecanıyla daha çok çalışıyoruz. Hizmet ve ürünlerimize gösterdikleri güvenle Gezegenimize hizmet etme fırsatını bize veren tüm dostlarımıza teşekkür ederiz!

Hürriyet Necdet Aydoğan