Izgaralar

Elle Temizlenen Kaba ve İnce Izgara

Küçük kapasiteli tesisler için elle temizlemeli kaba ızgara ve ardından ince ızgara en güvenilir çözümdür. Izgaraların temizliği, boyutları küçük ama etkisi harika olduğu için çok basit ve kolaydır.

Tırmıklı Otomatik Temizlemeli Izgara

Tırmıklı çubuk ızgara, ekipmanlara zarar verebilecek katı maddeleri yakalamak için arıtma tesislerinin, pompa istasyonlarının ve su giriş yapılarının giriş işlerinde kurulan mekanik olarak temizlenmiş bir ızgaradır. Bir kol tarafından çalıştırılan tek bir tırmık yerine bir çift sonsuz zincir üzerine dizilmiş birden fazla tırmık kullanılarak tıkanma olasılığı en aza indirilmiştir. Elek açıklığı 30 mm’ye kadar üretilebilir, bu nedenle küçük elek açıklığı gerektiren uygulamalarda verimli bir şekilde kullanılabilir.

Tambur Elek

Atıksudan katıların uzaklaştırılması ve mekanik ekipmanların korunması için kullanılan tambur elek, 0,25 mm’ye kadar açıklığı olan çok etkili bir katı-sıvı ayırma cihazıdır. Tutulacak katının boyutları küçüldükçe arıtılması daha önemli hale gelir. Yıkama nozülü tarafından sağlanan geri yıkama sistemiyle verimli bir katı madde arıtımı sağlar.